Popis produktu
Bagry, mašinky, traktory, hasičské vozy... dopodrobna rozpracované stroje a jejich pracovníci. S tím se už dá vytvořit ledacos. Nejoblíbenější řada razítek, která nabízí široké využití při výtvarných a vzdělávacích aktivitách. Díky inovativnímu grafickému zpracování lze jednotlivé motivy vzájemně kombinovat, vytvářet příběhy a ty pak zasadit do určitého reálného nebo vymyšleného prostředí.
Sada obsahuje 10 razítek a černý razítkovací polštářek s vypratelným, umyvatelným a nezávadným inkoustem.
Jak s razítky Stampo MINOS pracovat?
Razítkování je jednoduché, nicméně zkušenosti ukazují, že je dobré první razítkování absolvovat s dítětem a ukázat mu správnou techniku. Razítka pomáhají velmi hravou formou rozvíjet jemnou motoriku, kreativní myšlení a fantazii. Při hře jsou děti motivovány k dokreslování prostředí, dalších postav i k vyprávění příběhů. Jsou tedy ideální pro společné tvoření, hraní a hravé učení s rodiči nebo prarodiči, skvělé pro použití ve školkách, školách.
1. Před razítkováním si připravte vlhčené ubrousky na otírání prstů a pastelky (resp. vodovky a vodní štětce - předejděte kelímkovým nehodám). Pro větší přehlednost doporučujeme vyskládat společně s dítětem razítka na nevzorovaný tác nebo čtvrtku.
2. Razítka se "namáčejí" do podušky spodní gumovou stranou. Ještě před prvním namočením do inkoustu se nám osvědčilo razítko vzít do ruky, otočit ho a prstem projít po textuře gumového štočku. Dítěti tak ukázat stranu, která razítkuje se slovy: "Podívej, razítkuje vždy tato strana.". K dokonalému obarvení razítko stačí několikrát jemně přitlačit na polštářek.
3. Poté se razítko položí spodní namočenou stranou na papír, a prsty zatlačí postupně na všechny části razítka, aby se dokonale obtiskly všechny části motivu, zejména ty uprostřed. Tento proces doporučujeme využít k upevňování slovní zásoby a pojmenovávání částí, které zrovna tisknete: "Zatlačíme na kolo, dveře, lopatu."
4. Po ukončení práce mohou děti očistit razítka vlhčenými ubrousky. Razítka stačí potom omýt vlažnou mýdlovou vodou a nechat volně vyschnout na vzduchu. Razítkovací podušku vždy zavírejte a odložte víkem dolů.
Tipy na tvoření
- Velké obtisky umožňují další práci s vodovými barvami, pastelkami, fixami či voskovkami. Obrázkové příběhy lze dále dozdobit třpytivými lepidly, nálepkami, či výstřižky z papíru nebo přírodninami a vytvořit tak unikátní plastickou koláž.
- Natištěné motivy můžete dále vystřihovat a vyrobit si třeba loutky do loutkového divadla.
- Kombinujte různé motivy, nebojte se kombinovat velká razítka i malá dřevěná tiskátka! Vznikají tak obrázky s perspektivou, plné drobných dějových detailů.
- Díky hluboké struktuře můžete razítka obtiskovat i do modelíny, keramiky, samotvrdnoucí modelovací hmoty nebo do polymerové (fimo) hmoty.
- Razítka je možné použít i na textil (s textilní barvou nebo razítkovacím polštářkem na textil). Děti si tak mohou na bílé tričko nebo na polštářek natisknout svůj obrázek.
Jak udržovat razítka čistá?
Razítka v průběhu práce otírejte vlhkým hadříkem a na závěr důkladně omyjte vlažnou vodou pomocí kartáčku.
Použití na textil
Při aplikaci na textil barvu zafixujte důkladným zažehlením po dobu 5 minut (v případě hustých textilních barev, reliéfních past a kontur přes pečicí papír). Prát doporučujeme po rubu maximálně na 40 ˚C. Delší životnosti u malovaného textilu dosáhnete ručním praním a používáním šetrných pracích gelů.
Související zboží